Kisah itu

Presiden dan Raja-Raja Brazil

Presiden dan Raja-Raja Brazil


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Berikut adalah senarai presiden Republik Persekutuan Brazil, yang mengandungi semua orang yang memegang kepimpinan kerajaan dan negara dalam sejarah negara.

Tahun

Presiden Republik

15/11/1889
25/02/1891

Marshal Deodoro da Fonseca
(Kerajaan Sementara)

25/02/1891
23/11/1891

Marshal Deodoro da Fonseca
(Dipilih oleh Kongres Perlembagaan; Meletak jawatan)

23/11/1891
15/11/1894

Marshal Floriano Peixoto
(Naib Presiden; mengambil alih jawatan)

15/11/1894
15/11/1898

Prudente de Moraes
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

15/11/1898
15/11/1902

Bidang Jualan
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

15/11/1902
15/11/1906

Rodrigues Alves
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

15/11/1906
14/06/1909

Afonso Pena
(Presiden yang dipilih oleh undi langsung; mati di pejabat)

14/06/1909
15/11/1910

Nile Piece
(Naib Presiden mengambil alih jawatan presiden)

15/11/1910
15/11/1914

Marshal Hermes da Fonseca
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

15/11/1914
15/11/1918

Wenceslas Brás
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

1918

Rodrigues Alves
(mati tanpa mengambil alih jawatan presiden)

15/11/1918
28/07/1919

Delfim Moreira
(Naib Presiden mengambil jawatan)

28/07/1919
15/11/1922

Epitacio Pessoa
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

15/11/1922
15/11/1926

Arthur Bernardes
(Presiden yang dipilih secara undi langsung)

15/11/1926
24/10/1930

Washington Luis
(Presiden yang dipilih oleh undi langsung; digulingkan oleh Revolusi 30)

1930

Julio Prestes

24/10/1930
03/11/1930

John of God Menna Barreto
(Lembaga Pengarah Sementara)

24/10/1930
03/11/1930

Jose Yesaya Noronha
(Lembaga Pengarah Sementara)

24/10/1930
03/11/1930

Augusto Tasso Fragoso
(Lembaga Pengarah Sementara)

03/11/1930
20/07/1934

Getúlio Vargas
(Kerajaan Sementara)

20/07/1934
10/11/1937

Getúlio Vargas
(Dipilih oleh Dewan Konstituen)

10/11/1937
29/10/1945

Getúlio Vargas
(Ketua Negeri Novo; telah digulingkan)

29/10/1945
31/01/1946

Jose Linhares
(Menteri mengambil alih jawatan presiden)

31/01/1946
31/01/1951

Eurico Gaspar Dutra
(Dipilih oleh undi langsung)

31/01/1951
24/08/1954

Getúlio Vargas
(Dipilih oleh undi langsung; bunuh diri yang dilakukan)

24/08/1954
08/11/1955

Kopi Anak
(Naib Presiden mengambil jawatan, dihalang pada tahun 1955)

08/11/1955
11/11/1955

Carlos Luz
(Presiden Dewan Perwakilan mengambil jawatan)

11/11/1955
31/01/1956

Nereu de Oliveira Ramos
(Naib Presiden Senat memegang jawatan presiden)

31/01/1956
31/01/1961

Juscelino Kubitschek
(Dipilih oleh undi langsung)

31/01/1961
25/08/1961

Jânio Frames
(Dipilih untuk meletak jawatan selepas 8 bulan)

25/08/1961
08/09/1961

Paschoal Ranieri Mazzilli
(Speaker Dewan Perwakilan sementara memegang jawatan)

08/09/1961
24/01/1963

João Goulart
(Naib Presiden memegang jawatan Parlimenisme diterima pakai)

24/01/1963
01/04/1964

Paschoal Ranieri Mazzilli
(Presiden Dewan Perwakilan mengambil jawatan)

15/04/1964
15/03/1967

Castello Branco
(Dipilih oleh Kongres Kebangsaan)

15/03/1967
31/08/1969

Costa e Silva
(Secara tidak langsung dipilih sebagai sakit di pejabat)

31/08/1969
30/10/1969

Aurelio Lyra
(Lembaga Ketenteraan yang diandaikan secara provisi)

31/08/1969
30/10/1969

Augusto Radamaker
(Lembaga Ketenteraan yang diandaikan secara provisi)

31/08/1969
30/10/1969

Márcio Melo
(Lembaga Ketenteraan yang diandaikan secara provisi)

30/10/1969
15/03/1974

Emílio Garrastazu Médice
(Tidak dipilih secara langsung)

15/03/1974
15/03/1979

Ernesto Geisel
(Tidak dipilih secara langsung)

15/03/1979
15/03/1985

John the Baptist of Figueiredo
(Tidak dipilih secara langsung)

1985

Tancredo Neves
(Tidak dipilih secara langsung; mati pada malam perasmian)

15/03/1985
15/03/1990

Jose Sarney
(Naib Presiden mengambil jawatan)

15/03/1990
02/10/1992

Fernando Collor de Mello
(Dipilih oleh undi langsung; mengalami pendakwaan)

02/10/1992
01/01/1995

Itamar Franco
(Naib Presiden mengambil jawatan)

01/01/1995
01/01/2003

Fernando Henrique Cardoso
(Dipilih oleh undi langsung)

01/01/2003
01/01/2011

Luís Inácio Lula da Silva
(Dipilih oleh undi langsung)

01/01/2011
31/08/2016

Dilma Vana Rousseff
(Dipilih oleh undi langsung)

31/08/2016
01/01/2019

Michel Temer
(Naib Presiden, mengambil alih jawatan selepas pemecatan pemegang saham, Dilma Rousseff)

01/01/2019

Jair Bolsonaro
(Dipilih oleh undi langsung)


Video: Sembunyikan Identitas, 4 Anak Raja Jadi Atlet Profesional (Mungkin 2022).